I Festiwal Teatralny Baśni i Legend Śląskich "Bebok w Teatrze"

I Festiwal Teatralny Baśni i Legend Śląskich

Kto na Śląsku nie słyszał o beboku? Stwór, którego zna chyba każdy ślonski bajtel, tym razem – niczym upiór w operze – postanowił zadomowić się w teatrze!

Chcąc propagować śląską kulturę i tradycję, przypomnieć śląskie baśnie
i legendy oraz rozwijać talenty i zainteresowania dzieci, Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego, Szkoła Podstawowa Nr 14 w Chorzowie oraz Chorzowskie Centrum Kultury organizują I Festiwal Teatralny Baśni i Legend Śląskich „Bebok w Teatrze”, który odbędzie się w marcu 2019 roku w Starochorzowskim Domu Kultury.

Podczas Festiwalu uczniowie szkół podstawowych z województwa śląskiego będą mogli zaprezentować na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury swoją interpretację wybranej baśni bądź legendy śląskiej. Wszystkie występy będzie oglądać profesjonalne jury, które wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych – klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.

„Beboka w teatrze” swym patronatem objął Śląski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Chorzów. Partnerem projektu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w Festiwalu Teatralnym serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Festiwalu oraz wysyłania kart zgłoszeń na adres: bebokwteatrze@gmail.com , które dostępne są poniżej.

Regulamin Festiwalu

Karta Zgłoszenia